Ze života lesní školní družiny

Ze života lesní školní družiny

Každý čtvrtek od 14. – 16. hodin se vydáváme na  hřiště do Ďáblického lesa. Naše lesní skupinka se skládá z části Ježečků, Lištiček, Vědátorů a Stopařů. Cestou pozorujeme okolní krajinu, všímáme si především živočichů, jako jsou veverky, straky, sojky ale i žížaly a další bezobratlé breberky. Než dojdeme na hřiště, máme spoustu příležitostí hrát si s přírodninami. Zatím nás nejvíce zaujal déšť z listí, při něm jsme vyhazovali listí do vzduchu a utíkali před ním, aby se nás nedotkl. Také koulovaná z listí měla velký úspěch, stejně jako hra „Indián“.

Na Hřišti, kromě zvyšování své fyzické zdatnosti a obratnosti, stavíme různé stavby a obrazce z přírodnin. Děvčatům se velmi povedla třída a školní dvorek z listů, květin, klacíků a kamínků. Celá lesní družina se také podílela na vzniku velké barevné mandaly.

Všemi smysly vnímáme přírodu, která nás inspiruje ke kladení si různých otázek, na které si cestou odpovídáme. Jedná se především o problematiku, kterou děti vidí kolem sebe např. „Proč se zbarvuje listí na podzim?“ či „Přežije žížala, když se rozpůlí?“. 

Velkou inspirací pro aktivity, které jsou dětem předkládány a do nichž se mohou, ale také nemusí zapojit, jsou publikace z ekologického sdružení Tereza. Ovšem cokoliv co děláme venku, nám dělá radost, a je to skvělá zábava. 

 

Web školy

 

Školní blog

Kroužky