Úkol pro Surikaty

V rámci učebních her pořádáme on-line hru pro třídu Surikat. Zde je druhý úkol a žáci 6. třídy ho zde najdou a budou ho plnit. 

Surikaty, pokud jste našly tuto stránku, jste tu správně. Dále pokračujeme v objevování Alexandra Makedonského. 

Úkol pro Surikaty

Budeme se zabývat dětstvím a vzděláním Alexandra Makedonského. O Alexandrově dětství existuje řada legend, která dokazuje jeho sílu a obratnost, ale také schopnosti přemýšlet a taktizovat. Jedním za všechny je příběh, který se týká legendárního Alexandrova koně. Tento kůň se jmenoval Bukefalus. Mnoho dospělých mužů se snažilo Bukefala zkrotit a osedlat, ale žádnému se to nepodařilo. Chlapec Alexandr si všiml, že kůň se děsí vlastního stínu a tak to zařídil tak, aby se kůń nebál a koně osedlal. Alexadrovi zůstal kůň věrný a doprovázel do celý jeho život i do Indie. 

Vaším novým úkolem je zjistit, kdo byl učitelem Alexandra Makendonského. Alexandr k němu odešel ve věku 13 let a tento učitel v něm probudil obdiv k řecké kultuře, všeobecný zájem o svět, filozofii, umění, matematiku a přírodní vědy. Díky němu se Alexandr seznámil s Homérovým dílem. Učitel opsal Iliadu, kterou prý Alexandr opatroval jako poklad. Přestože vztah mezi učitelem a žákem ochladl, dopisovali si do konce Alexandrova života. 

Vaším úkolem je: 

Zjistit. Jak se tento učitel jmenoval. A zjistit 3 body z učitelova učení. 

Vše zapište - https://docs.google.com/forms/d/1BOGWFNvukZ4Vj19utBmqFHQaK5rtHUv9w3Oo9sNF4qM/edit  Zde. Na konci formuláře najdete odkaz, kam se po vyplnění dále přesunout. Příjemnou cestu. 

 

 

Web školy

 

Školní blog

Kroužky